Porady stylizacyjne dla bardzo szczupłych mężczyzn

Szczupłość jest atrakcyjna, ale nadmierna szczupłość, zwłaszcza w odniesieniu do męskiej sylwetki, bywa postrzegana jako coś nie do końca atrakcyjnego. Tak jak jednak odpowiedni ubiór potrafi wysmuklić ciało, tak może on również dodać tu i ówdzie kilogramów. Jakie kroje, kolory i dodatki zapewnią więc ciału bardziej męski masywny wygląd?

Dopasowana góra zamiast kroju oversize

Celowe kupowanie za dużych ubrań, by wyglądać w nich na większego, to fatalny pomysł, przynoszący efekt odwrotny do zamierzonego. A niestety wielu mężczyzn podąża właśnie typ tropem. Wydaje się im, że jeśli tylko założą koszulę w za dużym rozmiarze albo np. zbyt długi t-shirt z mocno szerokimi rękawami, zdołają ukryć pod luźnym strojem wątłą sylwetkę albo wręcz powiększyć ją dodatkową warstwą materiału.

Tak to jednak nie działa. W za dużych ubraniach wygląda się… po prostu jak w za dużych ubraniach, a nieraz jest tak, że szczupłość sylwetki zostaje w nich jeszcze bardziej podkreślona niż normalnie. Wyjściem z sytuacji będzie kupowanie bluzek, t-shirtów i koszul we właściwym rozmiarze. Najlepiej gdyby nie miały one kroju oversize. Szczególną uwagę należy zwrócić na rękawy, które muszą gładko przylegać do ciała, a także i na krawędzie występujące w miejscu łączenia koszuli z rękawem, które muszą być jak gdyby przedłużeniem krańca bluzki.

Uwaga na skinny jeans

To, co sprawdza się w kontekście górnej części stroju, nie zadziała jednak w przypadku dołu stylizacji. Spodnie typu skinny jeans teoretycznie stworzono z myślą o tych smukłych sylwetkach, jednakże trzeba mieć świadomość tego, że one zawsze będą podkreślać kształt nóg, więc uwydatnią także ich szczupłość. W przypadku gdy już koniecznie chce się je nosić, należy zrezygnować przynajmniej z bardzo ciemnego koloru jeansu. Ciemne barwy wyszczuplają, a te jasne delikatnie pogrubiają. Bardzo jasny jeans może delikatnie uwydatnić nogi, zwłaszcza jeśli gdzieniegdzie na jego materiale wystąpią białe przetarcia albo różne dodatkowe zdobienia – ogólnie rzecz biorąc im więcej się dzieje, tym lepiej.

Mocny element w postaci kurtki

Jeden prosty element może sprawić, że nawet stylizacja złożona z teoretycznie zakazanych ubrań – spodni typu skinny jeans oraz za dużego t-shirtu – nie będzie podkreślać wątłości sylwetki, a uczyni z niej coś bardziej męskiego. Tym jednym elementem jest masywna kurtka. Oczywiście nie może to być kurtka za duża, ale akurat w jej przypadku krój oversize będzie wskazany, a wręcz pożądany.

Dobrym wyborem okaże się zarówno klasyczna skórzana ramoneska, albo np. marynarka o lekko poszerzonych ramionach wykonana z grubszego materiału, chociażby klasycznego tweedu. Kurtka (lub marynarka) powinna być szersza u góry i węższa u dołu. Może wręcz delikatnie zwężać się w stronę pasa, gdyż taki krój bardzo korzystnie działa na sylwetkę, albowiem jest w stanie poszerzyć ramiona i utworzyć figurę o kształcie litery „V”, która uchodzi za klasyczny przykład idealnej męskiej sylwetki.

Stroje na cebulkę

Na cienkie koszule męskie zawsze warto narzucić jakiś kardigan, a tuż pod nie założyć chociażby cienki bawełniany podkoszulek. Z im większej ilości warstw będzie składać się zestaw, tym bardziej pogrubi i uwydatni on ciało, choć oczywiście trzeba uważać na to, by z tymi warstwami nie przesadzić i nie stworzyć stylizacji inspirowanej ludzikiem Michelin. Nie byłoby to zresztą zbyt praktyczne czy wygodne. Założenie trzech swetrów na raz to kiepski pomysł, nawet zimą. Warstwy muszą być cienkie i dostosowane do panującej aury.

Wielowymiarowość stroju może też zostać utworzona za sprawą dodatków, które w przeciwieństwie do ubrań nie będą aż tak bardzo dogrzewać ciała i nie zabiorą stylizacji użytkowego charakteru. Akcesoria zawsze są wskazane. Odwracają one uwagę od tego, czego nie chce się prezentować innym, zwłaszcza jeśli same mają do zaoferowania ciekawy wizerunek. Duże okulary przeciwsłoneczne, masywne zegarki na srebrnych bransoletach czy klasyczne kaszmirowe szale to tylko jedne z wielu propozycji na ciekawe uzupełnienie każdego stroju, który ma optycznie powiększać sylwetkę.

Comments are closed.